Війна

В ООН закликали сторони конфлікту на Донбасі захистити мирне населення

11 серпня, 2017 17:50
Війна/В ООН закликали сторони конфлікту на Донбасі захистити мирне населення
Зберегти
Вигляд
Агентство ООН у справах біженців закликало сторони збройного конфлікту на Донбасі захистити цивільне населення на лінії розмежування.

Агентство ООН у справах біженців закликало сторони збройного конфлікту на Донбасі захистити цивільне населення на лінії розмежування.

Про це йдеться у зверненні УВКБ ООН в Україні.

Агентство висловило занепокоєність щодо пересування цивільних, особливо через лінію розмежування.

«Часто на контрольних пунктах в’їзду-виїзду виникають довгі черги та, відповідно, тривалі затримки. Під час очікування люди мають обмежений доступ до таких базових потреб як питна вода, туалети, укриття від непогоди та медична допомога. Такі умови перетину лінії розмежування особливо складні для людей з обмеженою мобільністю та особливими потребами, як то старших людей або матерів із дітьми», — йдеться у зверненні.

Також в УВКБ ООН зазначили, що майже 586 000 пенсіонерів та людей похилого віку з зони конфлікту втратили можливість отримувати соціальні виплати через запровадження урядом нових процедур перевірки.

Агентство ООН зазначає, що з початку конфлікту понад 50 000 людей з інвалідністю були змушені залишити свої домівки

«Окрім проблем із доступом до послуг, вони також постають перед іншими труднощами та дискримінацією через інвалідність, етнічну чи релігійну приналежність. Мешканці близько 40 населених пунктів, розташованих поблизу лінії розмежування, мають обмежений доступ до медичного обслуговування з причини обстрілів лікарень та замалої кількості аптек. Щонайменше 150 медичних закладів зазнали пошкоджень з часу початку конфлікту», — йдеться у зверненні.

В УВКБ ООН розповіли, що щонайменше 700 шкіл були зруйновані чи пошкоджені, 55 — тільки з початку 2017 року. Також повідомляється, 40-60 будинків зазнає ушкоджень щотижня, а понад 10 000 помешкань на цей час потребує відновлювальних робіт.

Також в УВКБ ООН зазначає, що люди з зони конфлікту повідомляють про те, що помешкання цивільного населення використовують у військових цілях. В Агентстві наголошують, що розміщення військовослужбовців та зброї у житлових зонах ставить цивільне населення під загрозу під час бойових дій.

«Агентство ООН у справах біженців закликає усі сторони конфлікту забезпечити захист цивільного населення та цивільних поселень від наслідків боїв та обстрілів і обмежити використання цивільних помешкань у військових цілях», — йдеться у зверненні УВКБ ООН.

Раніше повідомлялось, що у довідку переселенця більше не потрібно буде ставити штамп про реєстрацію місця перебування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини