В ОП заперечили, що Україна порушила «зернову угоду», і закликали тиснути на рф для виконання зобов'язань
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив твердження міноборони рф про те, що Київ намагався атакувати російські кораблі в Чорному морі й цим нібито порушив «зернову угоду».
Про це Подоляк сказав у коментарі для Reuters.
Він наголосив, що пропозиція очільника ООН Антоніу Гутерреша про вдосконалення та продовження «зернової угоди» може бути успішною лише за умови колективного тиску міжнародної спільноти на росію.
«Україна ж продовжуватиме виконувати домовленості з Туреччиною та ООН і продовжить доставляти зернові вантажі до місця призначення, розв'язуючи проблему глобального продовольчого забезпечення», — додав Подоляк.
Нагадаємо, напередодні міноборони росії звинуватило Україну в атаці безпілотниками Чорноморського флоту рф і «цивільної інфраструктури» в окупованому Севастополі. У рф заявили, що це «ставить під загрозу» чергове продовження ініціативи щодо експорту українського зерна.
Речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі «Суспільному» назвав заяву росії щодо нібито порушення Україною гумкоридору й атаки на цивільну інфраструктуру Криму «брехливою маніпуляцією». Він зазначив, що «останні події в Криму стосувалися винятково військових об'єктів і жодним чином не пов'язані з зерновою угодою».
росія саботує «зернову угоду»
росіяни ще з листопада 2022 року під різними приводами саботують і затягують час проведення інспекцій у межах «зернової ініціативи», за якою експортують зерно з України.
17 квітня Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що в Чорному морі стояли заблоковані 50 суден.
Мінінфраструктури України пояснило, що російська сторона у спільному координаційному центрі у Стамбулі в односторонньому порядку припинила реєстрацію суден, які подають українські порти для формування інспекційного плану. Натомість росіяни формують власний план інспекцій, обираючи судна з черги на свій розсуд. Це повністю суперечить умовам «зернової ініціативи».
За даними Мінінфраструктури, саботування інспекцій росією вже призвело до скорочення обсягів експорту української агропродукції на світові ринки на 15-18 млн тонн.
А вже 19 квітня Україна та Туреччина домовилися про поновлення реєстрації та інспектування кораблів, що прибувають для завантаження українським зерном.
- Поділитися: