Життя

В операції під Іловайськом були задіяні до тисячі бійців – Матіос

Життя/В операції під Іловайськом були задіяні до тисячі бійців – Матіос
Зберегти
Вигляд

В операції під Іловайськом у серпні минулого року брали участь до тисячі українських військових.

Про це в ефірі Громадського заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

«Окрім того, що були задіяні батальйоні Миротворець, Світязь, Донбас… були і ті, хто брав участь.. там були добровольці, які ніде не були опубліковані. Це погане порівняння, добровольці, які пішли і здобули свою зброю на війні… Були й ті, хто «туристично» приїжджали.. два-три дні побули і їхав назад, і зараз максимально коментують ті події в яких вони були», – зазначив він.

Одночасно прокурор не назвав точну кількість бійців, задіяних в операції.

Відповідаючи на запитання, коли будуть доступні результати розслідування Матіос заявив, що їх можна буде побачити вже «найближчим часом».

Бої в так званому «Іловайському котлі» на Донеччині тривали у другій половині серпня 2014 року.

Внаслідок боїв загинули декілька сотень українських військових. За даними військового прокурора Анатолія Матіоса, станом на квітень встановлено, що в Іловайську загинули 459 людей. Після втрати українською стороною, були укладені Мінські угоди в рамках трьохсторонньої контактної групи Україна—Росія—ОБСЄ із залученням представників сепаратистів. Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію парламенту з розслідування обставин події.

За заявами СБУ, існують документальні підтвердження присутності трьох з половиною тисяч російських військових під час операції під Іловайськом.

За розв’язування військового конфлікту в Україні та у справі про події в Іловайську минулого року висунуто підозру та оголошено у розшук начальника Генштабу Збройних сил РФ Валєрія Гєрасімова та десятьом російським військовослужбовцям.

Пов`язані новини