Народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ) Сергій Ларін і Віктор Чорний «винайшли» новий механізм, який дозволяє кнопкодавити, не натискаючи на чужу кнопку пальцем.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

На пленарному засіданні Верховної Ради 18 грудня депутат Ларін змайстрував «новітній кнопконатискач» з трьох товстих книг та стосів паперу. Щоб натиснути ним на сусідню кнопку і залишитися непоміченим, Ларін прилаштував над пультом для голосування листівки з написом російською мовою «Мы за мир».

А під час голосування щодо деяких поправок до законопроекту про скасування депутатської недоторканності Ларін, сидячи на місці свого колеги по фракції Віктора Чорного, однією рукою натиснув на кнопку перед собою, а іншою запустив свій винахід. В результаті кнопки «за» спрацювали на місцях Ларіна та Чорного.

Пізніше винаходом Ларіна вирішив скористатися і Чорний, котрий також по дружбі кнопкодавив за відсутнього колегу. 

Як наголошують у ЧЕСНО, ОПЗЖ є фракцією-лідером за кількістю кнопкодавів Верховної Ради 9-го скликання. Зараз таких обранців вісім.

Раніше рух ЧЕСНО та інші журналісти зафіксували порушення процедури особистого голосування з боку Олександра Пономарьова, Миколи Скорика, Василя Німченка, Григорія Суркіса, Михайла Макаренка та Володимира Кальцева, які є членами ОПЗЖ.

Громадських рух пояснює сплеск активності кнопкодавів тим, що 1 листопада 2019 року набрав чинності закон про залежність розміру зарплати нардепів від участі в голосуваннях.

Нагадаємо, 16 грудня Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт № 2148 про криміналізацію кнопкодавства. Порушників, провину котрих доведе суд, пропонують карати штрафом у розмірі 51-85 тисяч гривень. Також, згідно з цим проектом, акредитовані в парламенті журналісти, котрі виявили факт кнопкодавства, матимуть право повідомити про це в Апарат парламенту.

Поділитись: