УКРАЇНА

В PinchukArtCentre відкриваються виставки «Анонімне суспільство» та «Недоречні доторки»

3 липня, 2018 12:10
УКРАЇНА/В PinchukArtCentre відкриваються виставки «Анонімне суспільство» та «Недоречні доторки»
Зберегти
Вигляд
lead
Дослідницька платформа PinchukArtCentre представляє дві виставки - «Анонімне суспільство» та «Недоречні доторки».

«Анонімне суспільство» присвячено кризовому періоду трансформації суспільства після розпаду Радянського Союзу. Виставка складається з кількох розділів.

У першому йдеться про буття особистості в ідеологічному протистоянні від створення героїв до їх поступового  знецінення, про існування серед подвійних стандартів, про особистість, яка розвивається на тлі зміни політичних декорацій.

Другий розділ присвячено осмисленню себе, внутрішній боротьбі, колективному полю спогадів і переживань. Останній розділ стосується тілесного, інтимного світу, звернення до якого — це маніфестація спротиву контролю за особистим життям. В рамках даної виставки представлені роботи Сергія Браткова, Жанни Кадирової, Кирила Проценка, Романа Пятковки, Олександра Ройтбурда, Василя Цаголова, та інших.

«Недоречні доторки» – персональна виставка Анни Звягінцевої, володарки спеціальної премії та призу громадськості Премії PinchukArtCentre 2015, учасниці 56-тої Венеційської бієнале.

Анна Звягінцева, «Недоречні доторки», 2017
Фотографії надані PinchukArtCentre © 2017. Фотограф: Максим Білоусов

Проект базується на ідеї стежки, сліду, несвідомого прямування чужим шляхом – і водночас шляху, який можна прокреслити нашими непомітними доторками. У своїх роботах художниця висвітлює непомітні, невловні грані нашого життя, підкреслюючи його вразливість і фіксуючи минущі, незримі миті. Експозиція включає в себе скульптуру, графіку, інсталяцію й анімацію, а також знайдені в соціальних мережах фотографії. 

Куратор виставок – Тетяна Кочубінська.

Виставки триватимуть до 7 січня 2018 р.

Пов`язані новини