Прокуратура Південної Кореї затримала колишнього радника президентки Пак Кин Хе в рамках розслідування скандалу, в якому опинилася замішана її подруга Цой Сун Сіль.

Про це повідомляє BBC.

Цой Сун Сіль підозрюють у спробах за гроші впливати на рішення президентки. Її також затримали, оскільки є побоювання, що вона може втекти з країни.

Колишній високопоставлений радник Ан Чон Пом, як вважають в прокуратурі, міг використовувати своє службове становище і примушувати бізнесменів жертвувати гроші в різні неурядові організації.

Його затримали, але слідство поки не знайшло достатніх підстав для його взяття під варту.

Напередодні президентка Пак Кин Хе змінила прем'єр-міністра і міністра фінансів. Повідомляється, щ поки невідомо, чи пішли чиновники за власним бажанням або їх звільнили.

Неясно також, чи мали вони якесь відношення до цього скандалу. Повідомляється, що у Південній Кореї президенти часто змінюють людей на керівних постах в подібних ситуаціях.

Як повідомляє «Интерфакс», Цой Сун Сіль — дочка проповідника і засновника релігійної секти, який помер в 1994 році. Пак Кин Хе подружилася з родиною Цой після того, як в 1974 році було вбито її матір, що була у той час першою леді.

Політичний скандал навколо президентки Південної Кореї розгорівся після того, як стало відомо, що Цой Сун Сіль правила ряд текстів для виступів президентки.

Цой Сун Сіль спочатку заперечувала звинувачення, а потім принесла вибачення за свої дії. Вона визнала, що на початковому етапі свого президентства іноді радилася з Цой при підготовці виступів.

«Мені дуже шкода. Я зробила гріх, за який заслуговую смерть», — цитували ЗМІ заяву Цой Сун Сіль біля будівлі прокуратури в Сеулі.

У зв'язку зі скандалом в столиці Південної Кореї на вихідних пройшла акція протесту з вимогою відставки президентки.

Поділитись: