Архітектори з Польші розробили схожий на фігуру оригамі хмарочос, який розкривається наче міхи акордеона. Він призначений для надання тимчасового притулку людям, що втратили житло через стихійне лихо.

Архітектори з Польщі розробили схожий на фігуру оригамі хмарочос, який розкривається наче міхи акордеона. Він призначений для надання тимчасового притулку людям, що втратили житло через стихійне лихо.

Про це повідомляється на сайті міжнародного конкурсу висотних проектів Evolo, в якому проект хмарочосу Skyshelter.zip  отримав вищу нагороду 2018 року.

Проект передбачає, доставку гелікоптерами в район лих величезного ящика з металевими конструкціями. Швидкий монтаж багатоповерхівки здійснюється за допомогою балона з гелієм. Газ, що легше за повітря підіймаючись розкладає металоконструкції. Балон залишається у верхній частині будівлі що надає їй стабільності, захищаючи від коливань ґрунту при підземних поштовхах.

Схема хмарочосу Skyshelter.zip Фото з презентації проекту

Також конструктори зазначають, що легкі конструкційні компоненти Skyshelter.zip створюються за допомогою 3D-друку.

Кількість поверхів визначається обсягом закачаного в балон газу: чим більше людей потрібно розквартирувати, тим більше в кулю нагнітають гелію і тим вище підніметься «гармошка» хмарочоса.

Вертикальне розташування будинку дозволить значно зменшити площу території для розгортання табору для тимчасового проживання постраждалих.

Раніше повідомлялося, що у 2017-му природні катаклізми в США завдали збитків на рекордні 306 мільярдів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile