В системі «Prozorro.Продажі» виставили на продаж два пам’ятники Леніну.

В системі «Prozorro.Продажі» виставили на продаж два пам’ятники Леніну.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«В ProZorroПродажі замість традиційного металобрухту цілих два вожді світового пролетаріату. Ленін може багато слухати, і ніколи не перебиває, також його бояться різні шкідники на городі. Універсальна річ, так що не зволікайте», — йдеться у повідомленні.

Згідно з описом лоту, на продаж виставлено брухт кольорових (бронза) та чорних металів, загальною масою 5600 кілограмів. Продавцем майна значиться комунальне підприємство «Комбінат» з міста Маріуполя, Донецької області.

Початковою ціною продажу пам'ятників Леніну зазначено 498 490 гривень (без ПДВ), а мінімальний крок підвищення ціни складає 1% або 4984,8 гривень.

Пам'ятники Леніну стояли в парку Петровського та на проспекті Миру в Маріуполі.

В листопаді 2017 року в Києві знайшли останній пам'ятник Леніну. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня закон підписав президент Петро Порошенко.

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

Поділитись: