Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про ратифікацію конвенції щодо протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків з-під оподаткування (BEPS).

Законопроект визначено як невідкладний.

Зазначається, зо 1 січня 2017 року Україна приєдналась до програми розширеного співробітництва з Організацією економічного співробітництва та розвитку, в рамках якого взяла на себе зобов’язання боротися з виведенням прибутків з-під оподаткування.

«Імплементація зазначених кроків BEPS сприятиме боротьбі з агресивним податковим плануванням, створенню рівних умов для вирішення питань щодо протидії ухиленню від сплати податків, удосконалення узгодженості міжнародних податкових правил, забезпечення більш прозорого податкового середовища, що покращить інвестиційний клімат, сприятиме зростанню економіки та стимулюватиме міжнародну торгівлю», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Раніше Україна підписала угоду про протидію ухиленню від оподаткування зі Швейцарією.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 18 грудня ухвалили рішення розділити Державну фіскальну службу на два окремих державних органи: митну та податкову служби.

Поділитись: