В Росії затримали 67 осіб, 47 з яких — громадяни України в результаті спецоперації МВС РФ та ФСБ з ліквідації міжнародного наркосиндикату «ХимПром», річний оборот якого складає понад 2 млрд рублів.

В Росії затримали 67 осіб, 47 з яких — громадяни України в результаті спецоперації МВС РФ та ФСБ з ліквідації міжнародного наркосиндикату «ХимПром», річний оборот якого складає понад 2 млрд рублів. 

Про це заявила представниця МВС РФ Іріна Волк, передає федеральне агентство ТАСС. 

Вона повідомила, що у 2015 році особами, які перебувають в Україні, для організації збуту наркотичних засобів на території РФ, був організований інтернет-магазин «ХимПром», який розміщував інформацію про види, ціни та способи придбання наркотиків. 

«Для вербування учасників наркоугруповання в українських ЗМІ масово розміщувались оголошення з пропозиціями про прийом на високооплачувану роботу в якості кур'єрів або експедиторів на території РФ, вербувальні пункти розташовувалися у Києві» — повідомила вона. 

За словами представниці МВС РФ, у ході спецоперації було ліквідовано 3 лабораторії у Московській області, припинено логістичну діяльність з доставки наркотиків у 14 регіонів РФ та встановлено місця розташування оптових складів в 10 регіонах.  

Посольство України в РФ звернулося до МЗС Росії і МВС РФ із запитом підтвердити інформацію про наявність серед затриманих громадян України, склад інкримінованих їм злочинів, місце утримання і має намір надати адвоката. Про це повідомив представник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, передає «Українська правда». За його словами, ця інформація вимагає офіційного підтвердження. 

Кирилич також підкреслив, що аналіз затриманих і засуджених в РФ громадян України за звинуваченням у збуті наркотиків свідчить про помітне зростання кількості затриманих українців. 

«МЗС застерігає українців від прийняття рішень щодо пошуку роботи шляхом домовленості з неперевіреними або сумнівними посередниками. Ми маємо розуміти, що працевлаштування за кордоном можливе тільки законним шляхом з дотриманням встановлених вимог», —підкреслив представник МЗС.

Нагадаємо, у грудні 2016 уряд ліквідував департамент Нацполіції з протидії наркозлочинності

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile