ENRU

В Росії лідера хакерів «Шалтай-Болтай» засудили до 2 років колонії

Московський міський суд засудив Володимира Анікєєва до двох років колонії загального режиму у справі хакерської групи «Шалтай-Болтай». Анікєєва визнали винним у неправомірному доступі до інформації.

Сторона обвинувачення просила засудити Анікєєва до 2,5 років колонії, повідомляє «Интерфакс».

Зауважується, що справа розглядалася в закритому режимі через гриф секретності. Анікєєв пішов на угоду зі слідством, його справу розглянули в особливому порядку.

Про затримання Анікєєва стало відомо у січні 2017 року. За версією слідства, він очолював групу «Шалтай-Болтай», яка займалася зломом акаунтів чиновників і підприємців для подальшого продажу.

Крім Анікєєва у справі «Шалтая-Болтая» затримані і заарештовані Костянтин Тепляков та Олександр Філінов. Ще один член групи Олександр Глазастіков знаходиться в Естонії. Глазастіков розповів, що до затримання у «Шалтая-Болтая», як оголосив їм Анікєєв, з'явилися куратори у ФСБ.

Нагадаємо, що у серпні 2014 року хакери з анонімної групи «Шалтай-Болтай» зламали поштові скриньки прем’єра Дмитра Медвєдєва та виклали їх вміст в мережу.

В травні 2015 року, хакери з угрупування «Шалтай-Болтай» оприлюднили листи з поштової скриньки мільярдера Євгенія Пригожина, який відомий, як «кухар» президента РФ Володимира Путіна. Там були замовлення та розклад обідів Путіна, ціна на продукти, використані на обідах, а також його нотатки на політичну тематику.

Серед листів були й описи з вечері Путіна та Сільвіо Берлусконі, тодішнім головою ради міністрів Італії. Зокрема Путін і Берлусконі обговорювали корупційні схеми.

Прігожин, окрім того, що володіє кейтерінговою компанією, яка обслуговує офіційні обіди та раути президента Росії Путіна, також відомий тим, що керує великими фабриками інтернет-тролів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram