ENRU

В Росії можуть розпочати розслідування побиття у колонії фігурантів «Болотної справи»

Слідчий комітет Росії скасував постанову про відмову в порушенні кримінальної справи у зв'язку з побиттям в ярославської колонії № 1 фігуранта «болотної справи» Івана Непомнящих і ще двох ув'язнених — Руслана Вахапова і Євгена Макарова.

Про це повідомляє фонд «Общественный вердикт».

«Слідство скасувало відмову в порушенні кримінальної справи за фактом побиття ув'язнених в ІК-1 Ярославля, як незаконну і необгрунтовану. У справі призначено нового слідчого», — йдеться у повідомленні.

Фонд "Общественный вердикт" / "Public Verdict...

Іван Непомнящих та інші фігуранти були засуджені за участь у масових заворушеннях та нападі на поліцейського 6 травня 2012 року. Вирок винесли в грудні 2015 року. Зараз Непомнящих перебуває в колонії і сидить в штрафному ізоляторі.

Як пише «Медуза», про те, що до Непомнящих та інших фігурантів в ярославській колонії застосували силу, стало відомо у квітні. За словами адвокатів, їх побили під час масового обшуку.

Як повідомлялося, 6 травня 2012 року узгоджена з владою Москви опозиційна хода завершилася сутичками демонстрантів з правоохоронцями на Болотній площі. Внаслідок зіткнень було порушено справу про масові заворушення. У ній вже понад 30 фігурантів: 18 людей засуджено, 13 амністовані. Нікого не виправдали, при цьому більшість обвинувачених заперечує свою провину. Правозахисники вважають «Болотну справу» політично мотивованою.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram