Виборзькому міському суді 16 листопада цього року відбудуться слухання у справі про перевірку книг Нового Завіту і Псалтира на предмет того, чи вони є екстремістською літературою.

Про це повідомляє «Религия и право».

В липні 2016 року Асоціація євангельських християн «Гедеон» хотіла ввезти в Росію Новий Завіт і Псалтир, які місія вже багато років роздає по всій країні. Однак Виборзька митниця зажадала провести «психолого-лінгвістичну експертизу» цих книг. Всі інші правила провезення книг місією були дотримані.

Начальник митного поста Брусничне Сєргєй Ленін відмовився пропускати книги.

За його переконанням, «не були представлені відомості про те, що переміщується друкована продукція не містить інформації, яка підпадає під визначення, що містяться Федеральному законі «Про протидію екстремістської діяльності».

Як зазначає адвокат Анатолій Пчелинцев, що представляє інтереси місії «Гедеон», митниця повністю проігнорувала поправки до Федерального закону.

У 2015 році з ініціативи президента РФ Владіміра Путіна і президента Чечні Рамзана Кадирова в закон були внесені положення про те, що Біблія, Коран, Танах та Ганджур не можуть бути визнані екстремістськими матеріалами.

Місія представила начальнику митниці експертний висновок кафедри релігієзнавства Російського державного педагогічного університету імені Герцена, в якому наводиться розгорнуте обґрунтування того, що книга Новий Завіт і Псалтир є частинами Біблії.

В результаті 20 000 книг прийшли в непридатність через вологу під час перебування в автомобілях, а тираж довелося відправити назад до Фінляндії. У представників місії і адвокатів склалося враження, що саме такого результату і додалися представники Виборзькій митниці.

«Невеликі книги Нового Заповіту і Псалтирі в синьому палітурці добре знає більшість віруючих, і десятки тисяч людей різних конфесій мають у себе вдома безкоштовні видання місії «Гедеон». В основному, ця місія працює з церквами Союзу євангельських християн-баптистів, який в 2016 році разом з православними урочисто відзначає 140-річчя Синодального перекладу Біблії. В даний час в порушення здорового глузду і російського законодавства Новий Завіт, виданий за кордоном, по суті заборонили до ввезення в Росію», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що патріарх російської православної церкви Кірілл назвав єрессю «людинопоклонство» і захист прав людини.

Поділитись: