Життя

В Росії порушили справу проти екс-голови Московської антидопінгової лабораторії

Життя/В Росії порушили справу проти екс-голови Московської антидопінгової лабораторії
Зберегти
Вигляд

В Росії Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти колишнього директора Московської антидопінгової лабораторії Грігорія Родченкова.

Справу порушено за статтею за зловживання повноваженнями, повідомляється на сайті СКР.

Провадження завели на основі інтерв'ю Родченкова журналістам, в якому він розповідав про порушення антидопінгових правил російськими спортсменами і своєї допомоги в приховуванні допінгу.

В повідомленні вказується, що в справі використані матеріали Генпрокуратури, зроблені на основі звіту незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства про наказ Родченкова утилізувати допінг-проби.

Також вказується, що в грудні 2014 року Всесвітнє антидопінгове агентство відправило лист в Антидопінговий центр з наказом зберегти всі проби, зібрані з вересня 2014 року.

«Незважаючи на це, 12 грудня 2014 Грігорій Родченков, прагнучи приховати недоліки і порушення в своїй діяльності і, тим самим, зберегти за собою керівну посаду, уникнути можливого дострокового припинення повноважень усно наказав начальнику відділу реєстрації та обліку біопроб знищити 1437 проб, які зберігалися в центрі на той момент», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що колишній голова московської антидопінгової лабораторії Грігорій Родченков в інтерв'ю The New York Times сказав, що десятки російських спортсменів, у тому числі щонайменше 16 призерів зимових Олімпійських ігор 2014 року, були частиною великої програми вживання допінгу, якою керувала держава.

Журналіст німецький телеканалу ARD випустив фільм-розслідування щодо можливої причетності міністра спорту Росії Віталія Мутко до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Нагадаємо, 17 червня, Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

Пов`язані новини