ENRU

У Росії українця звинуватили у плануванні теракту в Ростовській області: МЗС не підтверджує

У Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд приступає до розгляду кримінальної справи громадянина України Олексія Сізоновіча, якого звинуватили у підготовці теракту на вокзалі у місті Каменськ-Шахтинський Ростовської області.

Про це повідомили в прес-службі суду, пише «Кавказький Вузол».

Перше засідання суду, де проходять ще два процеси за аналогічними звинуваченнями, призначене на 26 липня.

«За версією слідства, Олексій Сізоновіч 1956 року народження разом з ще одним чоловіком в квітні 2014 року в Києві створив організовану групу, члени якої вирішили здійснити вибухи і теракти на території України і Росії», — йдеться у повідомленні.

Слідчі стверджують, що Сізоновіч виготовляв вибухові пристрої, оскільки «володів спеціальними знаннями в області вибухотехніки».

За даними Росії, наприкінці травня 2016 року Сізоновіч нібито отримав вказівку про виїзд в Каменськ-Шахтинський Ростовської області для огляду вокзалу з метою визначення місць закладення вибухівки.

Здійснити нібито вибух Сізоновічу не вдалося, так як він був затриманий силовиками.

Обвинувальний висновок було затверджено прокуратурою Ростовської області.

Сізоновіч підозрюється підготовці терористичного акту, збуті вибухових речовин або вибухових пристроїв і незаконному перетині державного кордону Росії.

Громадське звернулось до представників Міністерства закордонних справ України з проханням підтвердити інформацію щодо звинувачення Сізовновича.

Згодом, речник Департаменту Консульсокї служби МЗС України Василь Кирилич повідомив Громадському, що до МЗС не надходила інформація про кримінальне провадження стосовно громадянина України та його звинувачень у нібито плануванні теракту в Ростовській області.

«МЗС дало доручення генеральному консульству України в Ростові на Дону перевірити зазначену інформацію та повідомити про стан справи», — повідомив він.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram