У виправній колонії №31 в Республіці Комі РФ, де утримували громадянина України Генадія Афанасьєва, Федеральна служба виконання покарань (ФСИН) встановила пам’ятну дошку у знак поваги до будівельників колонії з Водороздільного табору — одного з таборів ГУЛАГу для політв'язнів.

Фото дошки опублікував у мережі Facebook юрист правозахисного фонду «Общественный вердикт» Ернест Мезак.

«І не соромляться ж люди підкреслювати свій ментальний зв’язок із вертухаями  сталінських концтаборів. Думаю, що у цього «пам’ятника» 30 жовтня кожного року треба читати списки репресованих, яких утримували у комі-зирянських таборах ГУЛАГа», — написав він.

Як повідомляє «Такие дела», дошку поставили коло входу у виправну колонію №31 перед річницею заснування закладу, ще 16 серпня. Головне управління ФСИН в республіці назвало цю подію «найбільш урочистою подією» у заході з відзначення дня народження колонії.

Пам'ятна дошка у знак поваги до будівельників колонії з Водороздільного табору, загальний план, facebook.com/ernest.mezak

Колонію, яка спочатку була лісозаготівельним табором Усть-Вимський, створили у 1937 році за наказом наркома внутрішніх справ Ніколая Єжова.

Устьвимський табір вважався місцем позбавлення волі з найтяжчими умовами утримання. Водороздільний табір, останній з особливих таборів для політв’язнів, був організований 25 жовтня 1952 року, а зачинений після смерті Сталіна. Передбачена чисельність табору складала 35 тис. в’язнів, але фактично ніколи не перевищувала 1142 особи.

У даний момент виправна колонія №31, розташована на місці колишнього табору, — колонія загального режиму з ділянкою колонії-поселення для осуджених чоловіків та жінок, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у виправній колонії №31, яка відома величезною кількістю скарг правозахисників і самих ув'язнених на умови утримання в камерах, відбував покарання Генадій Афанасьєв.

Він проходив як обвинувачуваний у тій же справі, що і політв'язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Афанасьєв визнав провину і пішов на угоду зі слідством.

Після вироку він виступив свідком на процесі у справі Сенцова і Кольченка, він оголосив, що обмовив їх під тиском.

25 травня 2016 року президент України Петро Порошенко анонсував звільнення Генадія Афанасьєва.

14 червня Генадій Афанасьєв повернувся в Україну.

Поділитись: