З біографічного фільму «Рокетмен» про Елтона Джона російська цензура вирізала гомосексуальні епізоди та сцени з вживанням наркотиків.

Про це повідомив російський телеканал «Дождь».

«Дійсно, з російської версії «Рокетмена» зникло кілька сцен: епізод зі вживанням наркотиків; слайд з титрів, в якому йдеться, що Джон все ж зустрів справжнє кохання (і фото з його чоловіком); і, головне, постільна сцена, в якій двоє чоловіків кохалися в місіонерській позиції (що мало підкреслити, що різниці між їх почуттям і гетеросексуальними стосунками немає — любов однакова для всіх)», — розповів російський кінокритик Єгор Московітін, який бачив стрічку на Каннському фестивалі.

Кінокритик Антон Долін, який брав участь у показі, написав у Facebook, що з фільму прибрали «п’ять принципових хвилин, дуже важливих для художнього задуму» і назвав це цензурою.

В російському прокаті стрічка має обмеження на показ особам до 18 років.

На офіціальній сторінці Елтона Джона в Twitter співак та творці фільму виступили зі спільним зверненням, в якому засудили рішення російської цензури і зазначили, що не знали про вирізані сцени до дня прем’єри в Росії.

«Те, що місцевий дистриб'ютор визнав за необхідне вирізати певні сцени, лишивши аудиторію без можливості бачити фільм таким, яким він був задуманий — це сумне відображення розділеного світу в якому ми досі живемо і того, як він може жорстоко не приймати кохання двох людей», — зазначили вони.

Автори звернення зазначили, що «вірять у будування мостів та відкритий діалог і тиснутимуть для руйнування бар’єрів, доки всіх людей не чутимуть у світі рівно».

Нагадаємо, в лютому в Індії на екрани вперше вийшов фільм про гомосексуальну пару. Це перша стрічка про ЛГБТ в країні, де у вересні 2018 року Верховний суд скасував норму про кримінальне переслідування гомосексуальних стосунків, яка діяла з 1861 року.

/Олександр Стебницький

Поділитись: