Комісія США з міжнародної релігійної свободи рекомендує визнати Росію «країною, що викликає особливе занепокоєння», ввівши її в групу найбільших світових порушників.

Комісія США з міжнародної релігійної свободи рекомендує визнати Росію «країною, що викликає особливе занепокоєння», ввівши її в групу найбільших світових порушників.

Про це йдеться в щорічному звіті комісії від 26 квітня, передає «Крим.Реалії».

Зазначається, що це вперше, коли коли комісія пропонує внести Росію в список порушників релігійних свобод поряд з 15 іншими країнами.

У комісії вважають Росію «унікальною» з-поміж проаналізованих країн, відзначивши, що вона «не тільки продовжує посилювати репресії щодо свободи віросповідання», а й «поширює свою репресивну політику на території сусідніх держав».

У звіті критикується прийнятий в 2016 році в Росії закон, який криміналізує «всі приватні релігійні висловлювання, не санкціоновані державою».

Комісія США також засудила заборону Верховним судом Росії діяльність «Свідків Єгови».

У США зараз 10 країн визнано найбільшими світовими порушниками свободи віросповідання - Бірму, Китай, Еритрею, Іран, Північну Корею, Саудівську Аравію, Судан, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

Зараз Комісія США з міжнародної релігійної свободи рекомендує внести туди ще Росію, Пакистан, Центрально-Африканську Республіку, Нігерію, Сирію і В'єтнам.

Нагадаємо, 20 квітня у Росії визнали екстремістами та заборонили Свідків Єгови.  

У свою чергу Свідки Єгови подали зустрічний позов до Мін'юсту з вимогою визнати організацію жертвою політичних репресій. Однак суд відмовився прийняти цей позов через правила підсудності.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: