В США заарештували інформаторку ЗМІ про хакерські атаки Росії під час виборів

6 червня, 2017 09:11
default/В США заарештували інформаторку ЗМІ про хакерські атаки Росії під час виборів
Зберегти
Вигляд
Міністерство юстиції США висунуло звинувачення державному підряднику в передачі ЗМІ документів під грифом «секретно» про хакерські атаки Росії під час президентських виборів у США.

Міністерство юстиції США висунуло звинувачення державному підряднику в передачі  ЗМІ документів під грифом «секретно» про хакерські атаки Росії під час президентських виборів у США.

Про це повідомляє CNN з посиланням на заяву відомства.

25-річна Ріеліті Віннер (Reality Winner) працювала в компанії Pluribus International Corporation і володіла найвищим допуском до держтаємниці. У Мін'юсті стверджують, що вона винесла секретні матеріали з державної будівлі і відправила їх електронною поштою в ЗМІ.

Джерела телеканалу уточнили, що йдеться про документ, який ліг в основу доповіді, підготовленої ЦРУ, ФБР і Агентством національної безпеки про хакерські атаки з Москви з метою вплинути на вибори президента США в 2016 році. Частина доповіді була опублікована мережевим виданням The Intercept, пізніше джерело CNN підтвердило, що документ справжній. У виданні повідомили, що отримали інформацію анонімно.

Внутрішнє розслідування в компанії показало, що Віннер була одним з шести співробітників, хто роздруковував секретний файл, але лише вона одна контактувала зі ЗМІ за допомогою електронної пошти. У разі обвинувального вироку їй загрожує до 10 років в'язниці.

Пізніше повідомлялось, що в атаці на штаби Макрона та Клінтон підозрюють одні і ті ж групи російських хакерів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини