УКРАЇНА

В центрі Одеси обвалилася будівля російського технічного товариства

УКРАЇНА/В центрі Одеси обвалилася будівля російського технічного товариства
Зберегти
Вигляд
lead

У центрі Одеси вдень 20 липня обрушилась будівля-пам'ятка архітектури російського технічного товариства, відома також як «Масонський дім» по вулиці Князівська. Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«О 13:55 на місце події прибули рятувальники. Встановлено, що площа обрушення складає 100 квадратних метрів, існує загроза обвалення зовнішньої стіни», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зі слів очевидців під завалами можуть перебувати люди. Наразі рятувальники проводять розбір конструкцій.

Дана будівля вже давно знаходилася в аварійному стані. У 2015 році Одеська облрада продала його на аукціоні компанії «Арт Білдінг Груп» за 1,6 млн грн. Умовою продажу було відновлення пам'ятника.

Будівлю російського технічного товариства було побудовано в 1887-1892 року архітектором Олександром Бернардацці за проектом Едуарда Меснер.

Двоповерхова будівля є об'єктом культурної спадщини, пам'ятником містобудування та архітектури місцевого значення, його загальна площа – майже 1,34 тисячі квадратних метрів займає ділянку близько 800 квадратних метрів.

Нагадаємо, 25 лютого в центрі столиці обвалився п’ятиповерховий будинок на вулиці Богдана Хмельницького. Рятувальникам вдалося врятувати 6 осіб, проте 2 людини загинули.

Пов`язані новини