В УГКЦ не благословлятимуть одностатеві пари: декларація Ватикану стосується лише римо-католиків

В Українській греко—католицькій церкві заявили, що декларація Fiducia Supplicans, яку затвердив Папа Римський Франциск та яка дозволяє благословляти пари однієї й тієї самої статі, «не має правової сили» для її вірян.
Про це йдеться у заяві глави УГКЦ блаженнішого митрополита Святослава.
Він пояснив, що декларація трактує сенс благословень у латинській церкві, а не у східних католицьких церквах, до яких належить УГКЦ.
«Вона не розглядає питання католицької віри чи моралі, у ній не подаються жодні приписи Кодексу канонів для східних церков та не згадуються східні християни», — заявив митрополит Святослав.
Тож, за його словами, декларація Fiducia Supplicans «не має правової сили для вірян УГКЦ». Митрополит Святослав також наголосив, що греко-католики й римо-католики по-різному трактують поняття «благословення».
«Відповідно до богослужбової практики нашої Церкви, благословення священника чи єпископа є літургійним жестом, який неможливо відокремити від решти змісту літургійних обрядів і звести лише до обставин і потреб приватної побожності», — розповів глава УГКЦ.
Він додав, що за традиціями візантійського обряду поняття «благословення» означає «схвалення, дозвіл чи навіть наказ щодо певного виду вчинків, молитовно-аскетичних практик», наприклад, окремих видів посту та молитви.
Крім того, митрополит підкреслив, що благословення «не може суперечити вченню Католицької церкви про сім’ю як вірний, нерозривний і плідний союз любові між чоловіком та жінкою».
«Пастирська второпність спонукає нас уникати двозначних жестів, висловлювань і понять, які б викривлювали чи спотворювали Боже слово та вчення Церкви», — пояснив глава УГКЦ.
Що передувало?
Папа Франциск затвердив рішення, згідно з яким тепер дозволено благословляти одностатеві пари. У Ватикані наголосили, що не можна це плутати з вінчанням. Так, вчення про шлюб не змінюється, а саме благословення не означає схвалення союзу.
- Поділитися: