У Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) стверджують, що кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні становить близько 30%.

У Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) стверджують, що кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні становить близько 30%.

Про це заявила медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова, передає «Радіо Свобода».

«Тобто в нас не лише охоплення щепленням невисокі, а ще й можна звідти прибрати кількість цих фальшивих довідок. Ми робили велике опитування як ЮНІСЕФ — цифри на диво високі. Тому я остерігаюсь, що якщо в нас запровадять «силовий» метод вакцинації, то він призведе лише до ще більшого зростання фальшивих документів», — зазначила Булавінова.

Експертка ЮНІСЕФ додала, що наразі у зв’язку зі спалахом кору в Україні охоплення вакцинацією проти кору значно підвищилося.

«Люди стали у черги в поліклініки, щоб отримати вакцини. На кінець року охоплення було близько 95-97%, можна відняти фальшиві довідки, але все одно охоплення підвищилось», — сказала вона.

Раніше в Україні тимчасово заборонили вакцини для профілактики дифтерії, правця та поліомієліту через випадки смерті після ін’єкцій, а також тимчасово заборонили медичний імунобіологічний препарат «Вакцина БЦЖ, ліофілізована» болгарського виробництва через випадок смерті після імунізації.

Пізніше в Мінохорони здоров'я повідомили, що вакцина БЦЖ не є причиною смерті дитини на Сумщині.

Поділитись: