В Україні 350 тисяч внутрішньо переміщених осіб не отримують пенсію через неузгодженість нормативно-правових документів кабміну та законодавства.

Про це на брифінгу сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, передає кореспондент Громадського.

За його словами, ще 15 тисяч переселенців не отримують інші соцвиплати. Міністр сказав, що впродовж місяця виплати пенсій переселенцям, які їх втратили через неузгодженість законодавства, буде поновлено.

При цьому, за його словами, загальний порядок виплат не може бути поширений на переселенців.

Також він сказав, що 16 червня відбулась селекторна нарада під керівництвом віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка щодо постанови №365 стосовно системи призначення (відновлення) та здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам.

«Суть перевірок побутових умов допомагати, а не контролювати. Керівниками комісій з призначення чи відновлення виплат будуть на місцях або заступники голів місцевих адміністрацій, або заступники мерів. Якщо людина більше 60 днів відсутня на підконтрольній території, їй припиняють виплати», – сказав міністр, коментуючи зміни до постанови, згідно яких будуть створені спеціальні робочі групи, які перевірятимуть місце проживання переселенців.

Згідно зі змінами до постанови Кабміну, якщо переселенці протягом трьох днів не зможуть підтвердити місця проживання, їм призупинятимуть виплати. 

14 червня Кабмін опублікував затвердження змін до постанови, згідно якої будуть створені спеціальні робочі групи, які перевірятимуть місце проживання переселенців.

Як раніше повідомив Громадському міністр соціальної політики Андрій Рева, на обліку в Україні перебувають 1,7 млн внутрішніх переселенців з окупованих територій Донбасу. Із них 1,1 млн - це пенсіонери.

Поділитись: