ENRU

В Україні більше 95% фіноперацій менші за готівковий ліміт у 50 тисяч — експерт

В Україні більше ніж 95% фінансових операцій проводяться на суму, меншу за встановлений ліміт готівкового розрахунку у 50 тисяч.

Про це в ефірі Громадського повідомив Руслан Кравець  — заступник директора департаменту стратегії реформування Національного банку України.

«Така сума не просто з’явилася сьогодні. Більше ніж рік відбувалися обговорення стосовно зменшення ліміту використання готівки. Ми також розробили концепцію, мета якої, — стимулювання розвитку безготівкового розрахунку в Україні. І один з кроків — це зниження використання готівки», — сказав він.

Він також зазначив, що українські заклади, які надають послуги, більші за готівковий ліміт, мають необхідні умови для розрахування карткою.

«У столиці кількість терміналів, в середньому, відповідає Європі. Проте в регіонах цей показник менший. Через те, що ціни в Києві більші і готівки знімають більше, банки зацікавлені в тому, щоб збільшити кількість терміналів», — наголосив Кравець.

За його словами, мета такого проекту — заохочення банків до того, аби вони знайшли вигоду у створенні більшої кількості платіжних терміналів.

Нагадаємо, що Нацбанк втричі знизив ліміт розрахунків готівкою до 50 тисяч грн.