Головна військова прокуратура завершила заочні досудові розслідування проти високопосадовців Збройних Сил Росії.

Головна військова прокуратура завершила заочні досудові розслідування та направила до суду обвинувальні акти проти трьох високопосадовців Збройних Сил Росії.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

До суду скеровано акти проти заступника Міністра оборони РФ Дмитра Булгакова, статс-секретаря – заступника Міністра оборони РФ Миколи Панкова та заступника Головнокомандувача Військово-морського флоту РФ Олександра Федотенкова.

Посадовці обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110; ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 111; ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України.

Встановлено, що високопосадовці у лютому-березні 2014 року, перебуваючи на території АР Крим і Севастополя, «вчинили умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення встановленого Конституцією України порядку», а також «схиляли шляхом погроз та підкупу військовослужбовців Командування ВМС ЗС України до вчинення державної зради».

Чиновники ФР також «вчинили пособництво у веденні агресивної війни проти України, сприяли безперешкодному вторгненню військовослужбовців ЗС РФ для здійснення військової окупації території півострова Крим».

Обвинувальні акти стосовно посадовців скеровано до суду для здійснення заочного розгляду.

«Кожного з них оголошено в розшук, судом надано дозволи на їх затримання та доставку в суд для вирішення питання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», — йдеться у повдіомленні.

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: