ENRU

В Україні почала працювати комісія анонімного розслідування материнських смертей

В Україні почала працювати комісія з проведення конфіденційного дослідження випадків материнської смерті.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, передає УНІАН.

Зазначається, що конфіденційне дослідження — це спеціальна форма перинатального аналізу, коли експерти досліджують кожен випадок смерті з дотриманням анонімності.

Мета конфіденційного дослідження — виявити медичні та немедичні фактори, які призвели до смерті жінки під час вагітності, пологів або в післяпологовий період. Зазначається, що такий спосіб досліджень допоможе знизити рівень материнської захворюваності та смертності, поліпшити якість надання медичних послуг вагітним, породіллям та усунути системні порушення, що призводять до смерті жінок .

«До складу комісії увійшли незалежні експерти, які є провідними фахівцями галузі», — йдеться у повідомленні.

Комісія розглядатиме всі випадки материнської смертності, реєстровані в країні. Крім виявлення системних недоліків при організації надання медичної допомоги вагітним, породіллям та оцінки якості догляду на всіх рівнях надання медичної допомоги, комісія також буде з'ясовувати соціальні причини материнської смертності в Україні.

Конфіденційне дослідження в Україні вводиться відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я і Фонду народонаселення ООН.

За даними ЮНІСЕФ, Україна є лідером за рівнем смертності матерів та немовлят в Європі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram