В Україні почали діяти нові строки досудового розслідування
Відтепер строк досудового розслідування почне спливати з моменту внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань
В Україні набули чинності норми процесуальних кодексів щодо строків досудового розслідування, які передбачає закон № 2147-VIII про зміни до Господарського, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України тощо.
Документ також вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу.
Відтепер строк досудового розслідування почне спливати з моменту внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а не моменту повідомлення про підозру, як було раніше.
Слідчі матимуть завершити розслідування кримінального проступку максимум за півроку, кримінальний злочин невеликої або середньої тяжкості — за рік, а тяжкий чи особливо тяжкий злочин — за півтора роки.
Без змін лишили норму, згідно якої строк досудового розслідування може бути подовжений, проте загальний строк не може перевищувати певного терміну з дня повідомлення про підозру: у вчиненні кримінального проступку — 2 місяців, злочину невеликої або середньої тяжкості — півроку, вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину — року.
Щоб провести обшук, слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням. Згідно нової норми, у такому клопотанні має міститися обґрунтування того, що у людини не можна попросити віддати необхідні речі, документи і відомості добровільно. Якщо йдеться про знаряддя кримінального порушення, вилучені з обігу предмети і документи — таке обґрунтування не потрібне.
Слідчого, прокурора чи іншу службову особу зобов’язали незалежно від стадії обшуку допустити захисника чи адвоката. Усі обшуки мають проходити в присутності адвоката.
З повним переліком змін можна ознайомитися на сайті ВР.
- Поділитися: