Над розробкою стандартів зв’язку п’ятого покоління 5G в Україні працюватимуть мобільний оператор Lifecell та компанії Ericsson і Huawei

Над розробкою стандартів зв’язку п’ятого покоління 5G в Україні працюватимуть мобільний оператор Lifecell та компанії Ericsson і Huawei. Орієнтовно система запрацює до 2020 року. Про це повідомляє «Інтерфакс».  

Як зазначив генеральний директор Ericsson Україна Войцех Байда, першою фазою співпраці буде розробка ідей та моделей впровадження 5G сервісів Україні.

Далі сторони зосередяться на роботі над технічною і програмною частиною реалізації проекту з експериментального запуску нового стандарту зв'язку.

«Мені здається, що саме тестування 5G — це найпростіший аспект нашої роботи. Набагато більше часу потрібно для приготування бізнес-моделей і розуміння того, які сервіси і програми потрібні для України», — зазначив Байда.  

Голова Національної комісії з держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації Олександр Животовський додав, що держава всіляко сприятиме проведенню випробувань.

«Я думаю, що 4G буде впроваджено в Україні у 2017 році, а 5G —  у 2019-2020 році», — спрогнозував він. 

Раніше повідомлялося, що телекомунікаційна компанія Optus, одна з найбільших в Австралії, і китайська компанія Huawei під час випробувань мережевого підключення 5G досягли рекордної швидкості передачі даних— 35 Гбіт/с.

Комісар Європейського союзу з питань цифрової економіки і суспільства Гюнтер Етінгер повідомляв, що в Україні зв'язок стандарту 5G може з'явитися до 2020 року.

Нагадаємо, 22 лютого американська компанія Verizon заявила про початок тестування мереж 5G. Про це було оголошено в рамках виставки Mobile World Congress в Барселоні, Іспанія, повідомляє The Verge.

Телекомунікаційний гігант буде співпрацювати з компаніями Ericsson, Intel, Nokia, Samsung і Qualcomm в рамках власного форуму за технологією 5G.

Поділитись: