ENRU

В Україні посилять контртерористичні заходи після вбивства полковника Шаповала — РНБО

Рада безпеки і оборони України ухвалила посилення контртерористичного та контррозвідувального режиму у Києві та в інших регіонах України через «високий рівень терористичної загрози».

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов після спеціальної наради, що була скликана у зв’язку із загибеллю полковника Максима Шаповала, вибух автівки якого кваліфікували як «теракт». Також, за словами Турчинова,  заходи безпеки посилять через масштабну кібератаку на українські установи, що сталася вдень 27 червня. 

«Звертаюся до громадян з проханням посилити пильність та з розумінням поставитися до вжитих у межах українського законодавства безпекових заходів», — сказав Турчинов.

Він зазначив, що вбивство Шаповала було здійснено «за таким саме сценарієм, як і вбивство українського контррозвідника полковника Олександра Хараберюша у березні цього року».

«Є всі підстави вважати, що ці вбивства сплановані та організовані за безпосередньої участі російських спецслужб», — сказав Турчинов.

Розслідуванням вбивства Шаповала займається Головна військова прокуратура. Раніше військовий прокурор Анатолій Матіос також заявив про «російський слід» у вбивстві розвідника. Ніяких деталей при цьому він не озвучив.

Нагадаємо, вранці 27 червня в результаті вибуху автівки в Києві загинув полковник розвідки Максим Шаповал. Внаслідок вибуху також постраждала мешканка Києва 1990 року народження. Вона дістала осколкові поранення. 

Вдень 27 червня комп'ютерний вірус атакував десятки державних і приватних компаній в Україні. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram