УКРАЇНА

В Україні пропонують запровадити обов'язкове медичне страхування

УКРАЇНА/В Україні пропонують запровадити обов'язкове медичне страхування
Зберегти
Вигляд

Голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець зареєструвала у парламенті законопроект №4981-2, який передбачає впровадження в Україні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року.

«Стрімке погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров'я за рахунок бюджетних коштів», - обґрунтовується актуальність документу в пояснювальній записці.

Авторка законопроекту пропонує формувати кошти на медичне забезпечення населення за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян у Фонді загальнообов'язкового державного соціального медичного.

При цьому страхові платежі пропонується встановлювати Верховною Радою за поданням Кабміну щорічно в законі про держбюджет на рік, і нараховуватися щомісячно виключно в грошовій формі шляхом переказу на поточні рахунки фонду.

За запропонованої системи, страхуванню підлягають всі громадяни України, в тому числі безробітні, непрацюючі пенсіонери, інваліди, діти до 16 років. Вони будуть отримувати безкоштовно, за рахунок коштів акумульованих в системі, медичну допомогу та медичні послуги в закладах охорони здоров'я при настанні страхового випадку на умовах і в обсязі, визначених програмою загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

При цьому, кожен застрахований отримає страхове свідоцтво на підтвердження укладення відповідного договору.

Згідно з документом, установи охорони здоров'я можуть стати суб'єктами запропонованої системи і отримувати оплату за надані медпослуги за рахунок страхових виплат по загальнообов'язковому страхуванню після проходження акредитації в центральному органі державної влади щодо формування політики в сфері охорони здоров'я і укладення відповідного договору з Фондом.

Документ також передбачає право вимоги Фонду загальнообов'язкового медстрахування до осіб, відповідальних за заподіяння шкоди здоров'ю застрахованих, і до осіб, які повинні компенсувати такі витрати відповідно до законодавства - в межах здійснених страхових виплат.

На думку авторки, впровадження загальнообов'язкового медичного страхування сприятиме розвитку конкуренції між медичними установами.

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти