ENRU

В Україні щодня фіксуються по кілька кіберінцидентів – глава кіберполіції

Кіберполіція в Україні фіксує по кілька кіберінцидентів на день, через це тривають переговори з операторами, щоб система загального сповіщення населення стала загальнодоступною на державному рівні.

Про це заявив начальник департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк після прес-конференції, на якій департаментом кіберполіції і lifecell було представлено систему екстреного реагування в умовах надзвичайних ситуацій Emergency Notification System, передає «Інтерфакс-Україна».

«Щодня ми фіксуємо по кілька кіберінцидентів, проте це не означає, що йдуть цілеспрямовані загрози для громадян. Шкідливе програмне забезпечення надсилається з усього світу», – сказав він.

Начальник департаменту зазначив, що в активній фазі перебуває робота над створенням системи загального сповіщення населення, і позитивний приклад роботи ENS може послужити черговим поштовхом у переговорах з операторами.

27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram