В Україні скасовано позаконкурсний вступ і цільовий прийом до вищих навчальних закладів.

Про це сказала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу щодо особливостей вступної кампанії у 2016 році, передає УНІАН.

«Це проблемні питання всіх попередніх вступних кампаній. В нас роками існувала практика, коли окремим категоріям з політичних чи інших міркувань надавалося право вступу поза конкурсом всупереч прямій нормі Конституції, згідно з якою, громадяни мають право здобувати вищу освіту в державних та комунальних ВНЗ на конкурсних засадах. Зараз це приведено у відповідність з нормою Конституції. Всі вступатимуть за конкурсом», – сказала Совсун.

Вона додала, що будуть окремі категорії абітурієнтів, котрі зможуть брати участь в конкурсі за результатами вступних іспитів, а не ЗНО.

Це особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО; діти-сироти; а також особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Раніше міністр освіти України Лілія Гриневич сказала, що абітурієнти з анексованого Криму та непідконтрольних територій Донбасу можуть вступати за вступними іспитами до визначеного списку університетів України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile