ENRU

В Україні скасували обов’язкове отримання технічних умов ДСНС для будівництва

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності».

Як повідомляє прес-служба адміністрації президента, Закон скасовує необхідність отримання у Державній службі із надзвичайних ситуацій (ДСНС) вихідних даних і технічних умов для реалізації проектів будівництва.

Їх можна буде отримати разом з архітектурно-будівельними вимогами. Таким чином планується скоротити кількість дозвільних процедур і терміни їх проходження для будівництва об'єктів.

Закон також передбачає, що до професійної атестації виконавців робіт, пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури, зможуть отримати доступ лише громадяни з наявністю вищої фахової освіти і щонайменше трьома роками досвіду роботи за фахом.

Також скасують обов'язкову експертизу на предмет міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I та II категорій складності, що споруджуються на територіях зі складними інженерно-геологічними та техногенними умовами.

Така експертиза передбачається тільки для відповідних об'єктів III категорії.

Крім того, документ передбачає затвердження Кабінетом Міністрів переліку будівельних робіт, які не потребують документів, які дають право на їх виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Закон регулює порядок передачі інформації до державних органів статистики від новостворених місцевих органів держархбудконтролю, які одержали свої повноваження в рамках децентралізації повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції.

В Адміністрації наголосили, що цей закон сприятиме підвищенню України в рейтингу Doing Business, а також дерегуляції господарської діяльності у будівництві. 

Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко прогнозував, що ухвалення і набуття чинності цього закону дасть можливість Україні піднятися на 38 пунктів у сфері будівництва в рейтингу Doing Business.

Раніше Мінекономіки закликало Світовий банк оцінити прогрес України у легкості ведення бізнесу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram