Життя

В Україні тренери з Канади навчатимуть реабілітації ветеранів АТО за допомогою собак

Життя/В Україні тренери з Канади навчатимуть реабілітації ветеранів АТО за допомогою собак
Зберегти
Вигляд

В Україні існує потреба в реабілітації ветеранів, які пройшли бойові дії і для цього можна використовувати програму каністерапії – методику із залученням спеціально навчених собак.

Про це в ефірі Громадського розповіла керівник проекту «Друг героя» Калина Кардаш.

«Була величезна потреба для психологічної реабілітації в Україні, стигма дуже велика, не лише в Україні, а й в інших країнах, оскільки ветеграни не хочуть самі йти до психолога чи психіатра, а собаки дуже з цим допомагають, вони допомагають у реабілітаційному процесі», — сказала Кардаш.

Керівник реабілітаційного проекту розповіла, що в серпні 2015 року 4 канадські тренери вперше приїхали до України. Саме тоді почався процес навчання тренерів та собак та обєднання їх у команди.

Вона також розповіла, що канадські тренери знову прибудуть до України і продовжать тренувальний процес взаємодії собак з ветеранами.

«За 2 тижні ми матимемо другу місію, канадійські тренери прибудуть в Україну і продовжувати цей процес», — сказала Кардаш.

 

 

Вона зазначила, що тренерами є переважно кінологи, проте зараз для програми хочуть залучати саме ветеранів у якості тренерів.

При цьому, переважно для реабілітації використовують лабрадорів та золотих ретрівери, проте фактично можна використовувати будь-яку породу. Головне це її темперамент, щоб вона реагувала на людей, зазначила Кардаш.

«Проблеми у підборі людей не є великі, зараз ми шукаємо потенційних учасників, які хотіли б брати участь у програмі і отримати службову собаку. Ми починаємо інформаційну кампанію, щоб навчити не тільки ветеранів, а також суспільство, щоб люди знали, що службова собака по закону має доступ, наприклад до магазину, до супермаркету, на громадський транспорт», — сказала Кардаш.

/фото Громадське/

Пов`язані новини