УКРАЇНА

В Україні важко знайти людину, яка відповідала б вимогам Антикорупційного судді — директор НАБУ

28 лютого, 2018 22:17
УКРАЇНА/В Україні важко знайти людину, яка відповідала б вимогам Антикорупційного судді — директор НАБУ
Зберегти
Вигляд
lead
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник стверджує, що у законі про Антикорупційний суд завищені вимоги до кандидатів.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник стверджує, що у законі про Антикорупційний суд завищені вимоги до кандидатів.

Про це Ситник сказав у інтерв’ю Громадському.

«По-перше, у законі явно завищені вимоги до кандидатів у Антикорупційний суд. Якщо прочитати ці вимоги, то я, чесно кажучи, не маю таких знайомих, які могли б відповідати цим вимогам. Тому, очевидно, що ми ризикуємо, що взагалі ніхто не подасться», — сказав Ситник.

За його словами, також у законі не визначено, які будуть повноваження у ради міжнародних експертів, куди увійдуть іноземні юристи та правознавці.

«Друга проблема, за яку буде найбільш гаряча дискусія — це порядок добору. Там є рада міжнародних експертів і всі не можуть дійти компромісу, які ж повноваження у них будуть. Це все постійно супроводжується політичними спекуляціями про втручання у державний суверенітет. На мою думку, ніякого втручання тут немає», — сказав директор НАБУ.

Ситник зазначив, що наразі не визначили, скільки суддів має працювати у новоствореному Антикорупційному суді.

«Також сумнівним є те, що в законі не визначена кількість суддів у цьому суді, а це все перекладається на судову адміністрацію. Це  може бути елементом тиску на Антикорупційний суд. А якщо такий тиск буде – сенсу створювати цей орган немає», — додав він.

Повне інтерв'ю з директором НАБУ Артемом Ситником дивіться незабаром на сайті Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Порятунок рядового Ситника»: як міжнародні партнери України відстояли директора НАБУ

Пов`язані новини