Війна

В Україні вперше засудили бойовика «ДНР» за статтею про порушення законів війни

3 червня, 2017 12:48
Війна/В Україні вперше засудили бойовика «ДНР» за статтею про порушення законів війни
Зберегти
Вигляд
Слов’янський суд Донецької області визнав винним учасника самоназваної Донецької народної республіки у порушенні законів і звичаїв війни і засудив його до 10 років ув’язнення.

Слов’янський суд Донецької області визнав учасника самоназваної Донецької народної республіки винним у порушенні законів і звичаїв війни і засудив його до 10 років ув’язнення.

Як зазначає Генеральна прокуратура України, це перший випадок, коли учасника банформування засуджено за статтею 438 Кримінального кодексу.

У складі самоназваної «ДНР» він «здійснював незаконне утримання і конвоювання полонених військовослужбовців Збройних Сил України і інших осіб, які незаконно утримувалися бойовиками у захопленому приміщенні Управління Служби безпеки України в Донецькій області», — повідомили в ГПУ.

Зазначається, що всупереч Женевській конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949, користуючись беззахисним станом полонених та відсутністю можливості до самозахисту, нині засуджений застосовував до них фізичне насильство, наносив побої, мордував, погрожував вбивством, вчиняв інші дії, які створювали загрозу їх здоров’ю і життю.

Слідством установлено 30 потерпілих від злочинних дій зазначеної особи.

Окрім порушення законів і звичаїв війни, його визнали винним в «участі у терористичній організації «ДНР» та сприянні Російській Федерації у веденні агресивної війни проти України».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини