УКРАЇНА

В Україні викрили злочинне угрупування, яке влаштовувало «договірні» футбольні матчі — МВС

22 травня, 2018 17:53
УКРАЇНА/В Україні викрили злочинне угрупування, яке влаштовувало «договірні» футбольні матчі — МВС
Зберегти
Вигляд
Українські правоохоронці викрили членів злочинного угрупування, які займались організацією «договірних» матчів по футболу. Зловмисники для отримання бажаного результату ігор займались підкупом гравців, арбітрів, власників клубів, а також використовували залякування і погрози.

Українські правоохоронці викрили членів злочинного угрупування, які займались організацією «договірних» матчів по футболу. Зловмисники для отримання бажаного результату ігор займались підкупом гравців, арбітрів, власників клубів, а також використовували залякування і погрози.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Завершилася фундаментальна поліцейська спецоперація по припиненню діяльності злочинних груп, які організували розгалужену систему "договірних" матчів по футболу. Більше двох років Департамент захисту економіки Нацполіціі вело спостереження і документувала активну роботу п'яти злочинних груп з організації договірних матчів», — повідомив міністр.

За його словами, для отримання «правильного» рахунку в матчі підозрювані використовували будь-які методи: від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування та погроз.

«Суми «винагороди» за потрібний результат — перемогу чи нічию —становили від 30 до 100 тисяч гривень», — додав Аваков.

Міністр уточнив, що заздалегідь знаючи результат гри, учасники злочинних груп робили ставки в букмекерських конторах, зареєстрованих в країнах Азії і отримували величезні прибутки.

«Завдяки анонімності, непрозорості і безконтрольності тоталізаторів в цих країнах, своєрідний «футбольний бізнес» приносив організаторам до 5 мільйонів доларів щорічно», — зазначив Аваков.

Міністр оприлюднив відео, на якому, за його словами, приведені докази шахрайство в українському футболі.

Оперативне відео МВС YouTube

За даними МВС, в Україні працювало 5 організованих груп, у діяльність яких було залучено 35 футбольних клубів з 10 областей.

До складу ОЗГ входили президенти клубів, колишні і діючі гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури. Всього задокументовано участь 320 фігурантів по 57 доведеним епізодами.

Правоохоронці провели 40 обшуків у Києві та Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Фігурантам оголошено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) і ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результат спортивних змагання) УКУ.

«Це перший випадок в Україні, коли до відповідальності притягуються не тільки гравці футбольних клубів, а й організатори «договірних» матчів», — наголосив Аваков.

Нагадаємо, 19 травня у Черкасах зупинили футбольний матч між «Черкаським Дніпром» та «Сумами» через масові заворушення. Поліція затримала 26 людей.

Пов`язані новини