Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення референтних цін на лікарські засоби, що передбачають введення обмежень на максимальну роздрібну ціну ліків з урахуванням аналізу цін у сусідніх державах

Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення референтних цін на лікарські засоби, що передбачають введення обмежень на максимальну роздрібну ціну ліків з урахуванням аналізу цін у сусідніх державах.

Про це повідомляє прес-центр Кабміну.

«Наша мета – забезпечити максимальну кількість людей доступними та якісними ліками. Завдяки впровадженню реімбурсації ми не лише знизимо ціни на основні лікарські засоби та зробимо їх доступнішими для пацієнтів, а й зменшимо смертність та кількість ускладнень унаслідок хвороб», – йдеться у повідомленні.

Також Кабмін ухвалив рішення про компенсацію вартості ліків людям з хронічними захворюваннями з 1 квітня, а також про початок програми компенсації вартості лікарських засобів людям, хворим на гіпертонію, діабет і астму.

 «Ці рішення дадуть змогу знизити ціни на ліки вдвічі. Хочу звернутись до представників фармацевтичного бізнесу – віднесіться з розумінням до цього рішення, прийміть правила і отримуйте справедливі прибутки! Ціни на ліки мають бути чесними», — сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві для онкохворих чорнобильців планують закупити неефективні ліки – антикорупційний центр

Раніше повідомлялося, що за страхову медицину українці не платитимуть додаткових податків.

Поділитись: