В Україні протягом року в рамках виконання закону про декомунізацію перейменували 51493 тисячу вулиць і знесли 1 320 пам’ятників Леніну

В Україні протягом року, в рамках виконання закону про декомунізацію, перейменували 51493 тисячу вулиць і знесли 1 320 пам’ятників Леніну.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Також зазначається, що були перейменовані 987 міст і сіл, а також знесені ще 1096 інших пам’ятників, що підлягали демонтажу згідно із законом.

«2016-й став роком декомунізації в Україні. За період дії закону Україна зробила більше в подоланні спадщини тоталітарного минулого, ніж за весь час незалежності. Зміни, які легко побачити на мапі країни чи окремого населеного пункту, незворотні, вони – необхідний елемент нашої інтеграції до демократичної Європи», – заявив голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.


memory.gov.ua

Водночас, за його словами, декомунізація ще не завершилася.

«Не лише тому, що залишилися в публічному просторі пам’ятники вождям тоталітарного режиму навіть у столиці й де-не-де ще тривають обговорення щодо нових назв. Найважливіше – повинна продовжуватися робота з донесення інформації про злочини комуністичного тоталітарного режиму та боротьбу із ним українців. І цю роботу Український інститут національної пам’яті продовжуватиме наступного року», – сказав В’ятрович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Репортаж Громадського про декомунізацію.

Поділитись: