УКРАЇНА

В Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го — ІМІ

6 червня, 2018 14:19
УКРАЇНА/В Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го — ІМІ
Зберегти
Вигляд
За п’ять місяців 2018 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом по Україні 117 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни.

За п’ять місяців 2018 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом по Україні 117 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни. 

Як повідомляє ІМІ, за аналогічний період 2017 року було зафіксовано менше таких випадків — 101.

«До трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності, побиття та погрози і залякування журналістів», — повідомляють в Інституті.

Найбільшу кількість порушень за п’ять місяців 2018 року було зафіксовано в категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 53 (за аналогічний період 2017 року – 34 випадки). Різке зростання в категорії «перешкоджання» експерти ІМІ зафіксували у 2018 році в лютому – 18 випадків та у травні – 12.

Побиття на напади на журналістів – 14, у 2017 році ця категорія посідала лише четверту позицію з 7 випадками.

Цього року погрози посіли третє місце – 13 випадків (за аналогічний період минулого року погрози були на тому ж місці з 15 випадками).

 

Графіка: imi.org.ua

Водночас із початку року ІМІ зафіксував зменшення випадків обмеження доступу до публічної інформації — 9 таких випадків. Ця категорія посіла цьогоріч четверту позицію, за той же період 2017 року ця категорія посідала другу позицію з 16 випадками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська влада не хоче розслідувати злочини правих груп проти журналістів — ООН

Лідером з порушень прав журналістів з початку року став Київ з областю (54 випадки). Далі йдуть Миколаївщина (7 випадків) та Одещина (5 випадків). В інших регіонах зафіксовано по чотири випадки, по три, два та одному випадку.

Порушували переважно право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція є стійкою з минулого року, зазначають в Інституті. 

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боротьба з фейками не має завадити журналістам користуватися свободою слова — ОБСЄ

Пов`язані новини