УКРАЇНА

В Україні запрацювали освітні центри для абітурієнтів з Криму та окупованого Донбасу

19 червня, 2017 21:40
УКРАЇНА/В Україні запрацювали освітні центри для абітурієнтів з Криму та окупованого Донбасу
Зберегти
Вигляд
В Україні почали роботи освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», завдяки яким будь-який абітурієнт з Криму та окупованого Донбасу може вступити до українських університетів за спрощеною системою – без складання ЗНО

В Україні почали роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», завдяки яким будь-який абітурієнт з Криму та окупованого Донбасу може вступити до українських університетів за спрощеною системою – без складання ЗНО.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Центри «Донбас-Україна» працюватимуть на базі переміщених ВНЗ, а також на базі університетів, розташованих на підконтрольній українській владі території Донецької і Луганської областей.

Зазначається, що для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ВНЗ, або творчий конкурс. Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку – її протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016 або 2017 року.

У середньому процедура вступу займає 3-4 дні. На цей час вступники забезпечуються гуртожитком.

Освітні центри працюватимуть до 30 вересня.

Раніше для абітурієнтів з Криму і Донбасу випустили інструкцію зі спрощеної процедури вступу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як Громадське складало ЗНО цього року разом з абітурієнтами.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини