ENRU

Українцям робитимуть 50% знижки за вчасно сплачений штраф за паркування

Верховна Рада прийняла законопроект про реформування сфери паркування транспортних засобів. Документом надається 50% знижка в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів.

Про це йдеться на сайті Ради.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що законопроект не збільшує, а суттєво зменшує розміри штрафів для водіїв.

«Зокрема, санкція за неоплату паркування в Києві при реалізації проекту зменшиться з діючих 136-204 грн до 50-100 грн при оплаті протягом 10 днів», — йдеться у документі.

Також законопроект прив’язує розміри штрафів за неправильну паркову до вартості однієї години паркування у 20-разовому розмірі.

Документ передбачає і механізм невідворотної відповідальності за порушення правил зупинки та паркування шляхом фото- та відеофіксації правопорушень.

Також відтепер талони з рішенням про притягнення водія до відповідальності за порушення, яке було зафіксовано на фото чи відео, повинно залишатися на лобовому склі транспорту.

У КМДА раніше заявили, що за неправильне паркування авто забиратиме евакуатор. Напередодні 91 депутат Київради підтримав рішення про заборону парковки на 67 вулицях та площах міста. У повідомленні йшлося, що відповідне рішення визначає 67 вулиць, де буде заборонено залишати автомобілі.