УКРАЇНА

В Україні запустили трирічну антикорупційну ініціативу Євросоюзу

1 червня, 2017 19:12
УКРАЇНА/В Україні запустили трирічну антикорупційну ініціативу Євросоюзу
Зберегти
Вигляд
В Україні запустили антикорупційну ініціативу Європейського союзу EUACI загальним бюджетом в 15,84 млн євро, яка розрахована на три роки

В Україні запустили антикорупційну ініціативу Європейського союзу EUACI загальним бюджетом в 15,84 млн євро, яка розрахована на три роки.

Про це повідомив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я радий, що сьогодні ми починаємо наймасштабнішу ініціативу з протидії корупції. ЄС хоче допомагати Україні і очікує від України дій у відповідь», — сказав він.

Хан також зазначив, що метою антикорупційної ініціативи ЄС є посилення спроможності новостворених українських антикорупційних інституцій, а також зміцнення зовнішнього контролю за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства і ЗМІ.

Внесок Європейської комісії в її функціонування становить 14,5 млн євро, а також 1,34 млн євро — МЗС Данії.

Ініціатива складається з трьох елементів, перший, з яких передбачає посилення антикорупційних органів у веденні розслідувань, здійсненні кримінальних переслідувань, а також покарання випадків корупції. В рамках цього компонента будуть доступні різні види підтримки, як експертної, так і ІТ-допомоги.

Другий компонент передбачає створення консультаційної ради міжнародних експертів, який буде сприяти зміцненню можливостей комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції ретельно дослідити законодавство в сфері боротьби з корупцією та стежити за впровадженням реформи.

Третій елемент сприятиме залученню громадянського суспільства і ЗМІ в антикорупційну діяльність, особливо в регіонах, шляхом надання грантів.

Раніше повідомлялося, що представництво Європейського Союзу в Україні очікує ухвалення Верховною Радою законопроекту про антикорупційні суди до середини червня 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини