В Одеській, Миколаївській областях та північно-західній частині Чорного моря завершилися українсько-американські військові навчання «Сі Бриз-2018»

В Одеській, Миколаївській областях та північно-західній частині Чорного моря завершилися українсько-американські військові навчання «Сі Бриз-2018».

Про це повідомляє командування Військово-морських сил України.

«Спільним відпрацюванням завдань ми продовжуємо добру традицію морської дружби та партнерства, які з роками ставатимуть все міцнішими. Я впевнений у нашій ефективній взаємодії на морі, в повітрі та на землі, тобто всюди, де потрібні спільні дії в ім’я миру і стабільності», — сказав на церемонії закриття командувач Військово-морських сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Під час навчань корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори здійснили понад 200 польотів із загальним нальотом близько 105 годин, морські піхотинці виконали більше 400 стрибків з парашутом, половина з яких – вночі, а 60 – на воду, а дайвери провели під водою понад 70 годин.

Навчання «Сі Бриз» є багатонаціональними військовими навчаннями в Україні, які проводяться у співпраці з силами Сполучених Штатів.

У січні 2018 року Верховна Рада підтримала закон щодо допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі в багатонаціональних навчаннях.

Пізніше президент України Петро Порошенко затвердив план проведення багатонаціональних військових навчань на 2018 рік.

8 липня у Чорне море увійшло судно США, яке мало взяти участь у військових навчаннях «Сі Бриз».

Поділитись: