Україна для позбавлення залежності від Росії в питаннях забезпечення ядерним паливом домовилася з компанією Westinghouse про збільшення поставок і будівництво в майбутньому заводу з виробництва ядерного палива.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«Ми домовилися про диверсифікацію поставок майже на половину атомних блоків, про будівництво заводу ядерного палива на території України», – сказав він на прес-конференції, передає «Інтерфакс-Україна».

Міністр уточнив, що такі домовленості були досягнуті під час його недавньої поїздки в США.

Насалик нагадав, що в наразі РФ забезпечує поставки майже 95% ядерного палива для українських АЕС.

Нагадаємо, метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року.

В даний час ядерне паливо Westinghouse експлуатується на блоці №3 Південно-Української АЕС і блоці №5 Запорізької АЕС. На грудень 2016 року заплановано завантаження ТВЗ-WR в блок №2 Південно-Української АЕС.

Westinghouse в кінці квітня 2016 року оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива в Вестеросі (Швеція) для забезпечення зростаючих поставок для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україні та інші країни Східної Європи.

Поділитись: