В Україні зростає кількість випадків перешкоджання журналістській діяльності.

В Україні зростає кількість випадків перешкоджання журналістській діяльності. За перші три місяці 2018 року зафіксували 21 випадок фізичної агресії проти журналістів, що на три більше за статистику минулого року.

Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.

«Кожен інцидент ретельно перевіряється, ми передбачаємо особисте спілкування з колегою, який постраждав. Відповідно, з’ясовуємо обставини нападу й чи пов’язані вони з професійною діяльністю. Також маємо процедуру колегіального рішення та вирішення спорів», — повідомив голова Сіплки Сергій Томіленко.

Експертка громадської організації «Інформаційна безпека» Тетяна Попова заявила, що 21 не є остаточною цифрою щодо випадків застосування сили проти журналістів.

«На жаль, вона може змінитися в сторону зростання, адже маємо інформацію від продюсера каналу ВВС щодо нападу в Одесі на їхнього журналіста Енді Веріті 27 березня», — повідомила Попова.

За словами президента Академії української преси Валерія Іванова, в Україні нині фіксується низький рівень розслідування та покарання винних за напади на журналістів.

Нагадаємо, що у лютому 2018 року в Україні зафіксували 8 випадків застосування сили проти журналістів. 

20 квітня поліція повідомила, що на Тернопільщині побили журналістів під час зйомок.

Поділитись: