Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

В Україну прибув перший локомотив американської компанії General Electric. Про це повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Вітаємо перший TE33AC General Electric на українській землі! Ласкаво просимо і у добру путь! Другий локомотив вирушив зі США 7 вересня. Чекаємо на нього тут же, у Чорноморську, 25 вересня! Добрий початок - половина діла», — зазначив Кравцов.

Нагадаємо, 23 лютого 2018-го Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

До кінця 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартувало на початку 2018 року в США. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

В ЄБРР оголосили, що можуть надати додатковий кредит Укрзалізниці на купівлю вагонів.

Українські заводи отримають близько 400 мільйонів доларів прямих інвестицій від вартості угоди з General Electric.

Напередодні у американській компанії повідомили, що вже виготовили перший локомотив для потреба Укрзалізниці в рамках укладеного контракту.

Раніше Укрзалізниця обрала ім’я для локомотивів, які закупить у General Electric. Також перші машиністи Укрзалізниці пройшли навчання керування локомотивами General Electric.

Поділитись: