В Україні людям від 60 років дозволили робити бустерні щеплення проти COVID-19
В Україні дозволили вводити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для людей від 60 років через 6 місяців після другого щеплення.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам — це Moderna або Comirnaty (Pfizer). Ось такі схеми пропонує МОЗ:
- перші дві дози Moderna або Pfizer — бустер Moderna або Pfizer;
- перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) — бустер Moderna або Pfizer;
- перші дві дози CoronaVac — бустер Pfizer;
- перші дві дози за змішаною схемою — бустер Moderna або Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерне щеплення можна зробити іншою вакциною, згідно з дозволеними в Україні схемами.
Для отримання бустерної дози потрібно записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації.
Нагадаємо, 5 січня відбудеться засідання Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), де обговорять доступ до бустерного щеплення проти коронавірусу для всіх охочих.
Чим відрізняються додаткове та бустерне щеплення?
Ревакцинальну (бустерну) дозу вводять, щоби посилити імунну відповідь/ефективність вакцини, яка з часом знижується. А додаткову — для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з іншими.
13 грудня 2021-го МОЗ дозволило вводити додаткову дозу людям з ослабленим імунітетом. А 22 грудня схвалили бустерну дозу для медиків та працівників інтернатів. Наразі 4 159 людей в Україні отримали додаткову дозу, а бустерну — 5 713.
Додаткові та бустерні щеплення краще захищають організм від коронавірусу, адже згодом ефективність вакцин може знижуватися. Наприклад, ефективність захисту вакцини Pfizer від інфікування COVID-19 за шість місяців після щеплення другою дозою знижується до 47%. А втім, захист від госпіталізації залишається досить високим — 93%.
- Поділитися: