Економіка / Бізнес

В Україні передали низку родовищ газу підставним компаніям, пов'язаним з бізнесменом Фуксом — «Схеми»

«Схеми»
Економіка/Бізнес/В Україні передали низку родовищ газу підставним компаніям, пов'язаним з бізнесменом Фуксом — «Схеми»
Зберегти
Вигляд
В Україні видали низку дозволів на користування газовими родовищами підставним компаніям без будь-якого аукціону. Зокрема, директорами компаній, що отримали ліцензії є підставні особи, що мешкають у Києві та Київській області, пов'язані з бізнесменами Павлом Фуксом та Віталієм Хомутинніком.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні «Схем».

Зокрема, видача ліцензій без проведення аукціону можлива за рахунок формулювання законодавства, у якому йдеться, що «ліцензії надаються за результатами аукціону або ж (для низки винятків) без нього».

Підставні компанії, як правило, отримують дозвіл на користування та видобуток газу, навіть не проводять розвідувальних робіт. Для отримання такого дозволу їм достатньо провести геолого-економічну оцінку та апробацію геологічної інформації.

«За даними Державної служби геології та надр України, у 2018 році на основі підпункту 1 пункту 8 затвердженого урядом порядку без конкурсу було видано близько 11 спеціальних дозволів на користування нафтогазовими площами», — повідомляють «Схеми».

Зокрема, дозволи на видобуток газу отримали маловідомі компанії «Еліон інвест», «Сенс-Д» та «Твинс груп». Журналісти пов’язують їх з колишнім міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким, проте зазначають, що останнім часом їх викуповує український бізнесмен Павло Фукс. Останнього неодноразово помічали в оточенні українського олігарха Ігоря Коломойського, зокрема під час святкування його дня народження у Швейцарії.

Крім цього, інтереси даних підставних компаній у суді захищає одна й та сама адвокатка, яка працює на наближеного до Коломойського депутата групи «Відродження» Віталя Хомутинніка.

Сам Фукс цю заяву спростовує.

Журналісти зазначають, що від початку наступного року в Україні запроваджуються нові правила видачі ліцензій на видобуток газу за допомогою прозорих аукціонів. Зокрема, через це низка компаній поспішають отримати дозволи на користування газовими надрами в обхід прозорих процедур.

Також в уряді анонсували проведення прозорого аукціону з продажу газових родовищ на 150 мільярдів кубометрів газу.

Раніше в компанії Укргазвидобування повідомляло про зупину Коломацького газового родовища через відсутність опублікованої постанови Кабміну, яка дозволить компанії отримати продовження дозволу на добування газу.

Крім цього там зазначали, що можуть зупинити ще 38 газових родовищ.

Пов`язані новини