В Україні підтвердили ще один випадок поліомієліту. Дитина була нещепленою

В Україні 24 січня офіційно підтвердили новий випадок поліомієліту у дитини з Закарпаття. Вона була невакцинована.

Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я.

Там розповіли, що симптоми з’явилися ще 13 грудня 2021 року під час перебування дитини в лікарні, де вона лікувалася від іншого захворювання. 24 грудня дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (ослаблення рухової активності м’язів ніг).

Зразки біоматеріалів дитини відправили на аналіз до лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі. 24 січня 2022 року там підтвердили наявність поліомієліту.

Зі слів мами хворої дитини, вони відмовилися від вакцинації, тому малюк не був щеплений. Наразі триває епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції.

У МОЗ зазначають, що зразок від хворого подібний до тих, що були вже визначені восени 2021 року на Рівненщині. У листопаді на Закарпатті виявили 5 випадків поліомієліту, а в однієї дитини паралізувало ногу.

Погана ситуація з вакцинацією

Рівень охоплення щепленнями від поліо в Україні тривалий час залишається низьким. Станом на 1 грудня 2021 року три дози вакцини отримали лише 73,3% дітей віком до року, на Закарпатті — 60,8%. Рекомендований ВООЗ рівень охоплення щепленнями — 95%.

Що таке поліомієліт?

Це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби — вакцинуватися, оскільки специфічного лікування не існує.

Здебільшого хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Інкубаційний період становить 2-35 діб, частіше 7-14 діб.

Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНС) та без її ураження. Але навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНС) здатний дуже нашкодити хворому.

Де, коли та кому варто вакцинуватися проти поліомієліту?

Вакцинувати проти поліомієліту дитину потрібно з народження. Щеплення обов’язково слід проводити комплексно, не пропускаючи жодного — для збільшення відповіді імунної системи.

1 доза — 2-й місяць життя дитини;

2 доза — 4-й місяць;

3 доза — 6-й місяць;

4 доза — 18-й місяць;

5 доза — 6 років;

6 доза — 14 років.

Безкоштовна вакцинація проти поліомієліту проводиться у вашого сімейного лікаря чи педіатра в державних медичних закладах, а також приватних, що уклали договори з Національною службою здоров’я України.